Search

Information

„Wielkanoc tuż, tuż…”

Chrześcijanie obchodzą swoje najważniejsze i najstarsze święto, czyli Wielkanoc. Upamiętnia ono mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc wieńczy okres Wielkiego Postu i poprzedzający ją Wielki Tydzień. Od siedemnastu wieków obchodzona w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Mieści się w przedziale czasowym pomiędzy 22 marca i 25 kwietnia. Wielkanoc jest czasem zadumy i radości, tradycyjnie spędzana w gronie rodzinnym.

Uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych w Szkole Filialnej w Turzych Rogach odbyła się 22.03.2016r. Montaż słowno – muzyczny oraz prezentację z okazji Świąt Wielkanocnych „Wielkanoc tuż, tuż” dla swoich młodszych koleżanek i kolegów przygotowały i przedstawiły dzieci z klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem pani Jolanty Osiak.

Na Spotkaniu Wielkanocnym było nam bardzo miło gościć p. Marię Krasuską. Miłą niespodzianką, dla wszystkich, była obecność i złożone życzenia przez p. Kierownik – Beatę Łukasik. Na zakończenie spotkania nastąpiło wspólne, symboliczne dzielenie się jajeczkiem…czekoladowym.

opracowała:J.Osiak