Search

Information

 

                                                        Zakończenie roku szkolnego 2015/2016  

 

   24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się  odśpiewaniem hymnu narodowego,po którym  Kierownik  Szkoły  podsumowała całoroczną pracę szkoły, oraz odczytała list z okazji  zakończenia roku szkolnego od kuratora oświaty skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie poszczególne klasy przedstawiły swoją część artystyczną. Klasa II i  III zaprezentowały montaż,który swym charakterem nawiązywał do pożegnania tej szkoły, gdyż po wakacjach uczniowie III klasy rozpoczną naukę w Szkole Podstawowej w Strzyżewie. Po programie artystycznym nastąpił moment wręczania nagród uczniom,którzy swoją nauką i zachowaniem zasłużyli na szczególne wyróżnienia. Wychowawczyni kl. III p. Beata Łukasik  podziękowała rodzicom uczniów tej klasy za kilkuletnią współpracę i zaangażowanie w życie szkoły i prace na rzecz uczniów wręczając  – podziękowania. Po części oficjalnej p. Kierownik Beata Łukasik pogratulowała uczniom sukcesów życzyła udanych, bezpiecznych wakacji.

opracowała:Beata Łukasik

 

Dzień Rodziny

     15 czerwca 2016 r. zaprosiliśmy do szkoły rodziców naszych uczniów, aby uczcić ich święto - Dzień Mamy i Dzień Taty. Z tej okazji dzieci, pod kierunkiem pań wychowawczyń, przygotowały dla swoich rodziców część artystyczną oraz własnoręcznie wykonane upominki. Nauczyciele natomiast zadbali o skromny poczęstunek.

     Jako pierwsze przed swoimi rodzicami zaprezentowały się dzieci  z oddziału przedszkolnego. Przygotowały, pod kierunkiem pani Renaty Turskiej, specjalnie na tę okazję przedstawienie teatralne „Jaś i Małgosia”. Wcielając się w role bohaterów tej znanej bajki wprawiły w zachwyt wszystkich zgromadzonych, a przede wszystkim swoich rodziców. Swój występ wzbogaciły o elementy tańca i piosenki. Na koniec zaprezentowały okolicznościowe wiersze i piosenki i udały się      z prezentami i życzeniami do swoich rodziców.

     Następnie na scenie pojawiły się dzieci z klas I – III, które wspólnie, pod kierunkiem p. Urszuli Bojar, p. M. Sujka oraz p. Beaty Łukasik, przygotowały przedstawienie pod tytułem „Grymaśna stokrotka” W pięknym strojach z magicznego ogrodu posłały rodzicom wierszem pisane życzenia i piosenki. Ich występ również został nagrodzony gromkimi brawami i wzruszył rodziców. Dzieci także przygotowały piękne upominki i wręczyły je swoim rodzicom.

     Na zakończenie części artystycznej zaprezentowały się dziewczynki  z koła tanecznego, prowadzonego przez p.Martę Sujka,"Tańczące nutki”. Zaprezentowały dwa układy taneczne, które nagrodzono gromkimi brawami.

Dzień ten z pewnością stanowił dla rodziców naszych uczniów ogromne przeżycie i na długo zapadnie w ich pamięci.

opracowała:Renata Turska

 

         TORT NA DZIEŃ DZIECKA !!!!!
 
      Z okazji Dnia Dziecka  dzieci z naszej szkoły otrzymały od strażaków z OSP w Turzych Rogach słodki  tort , wykonany przez żonę jednego ze strażaków –p. Turską  .  Tort  był tak piękny , aż żal nam było go jeść  -  prawdziwe dzieło sztuki cukierniczej – gratulujemy talentu ! Serdecznie dziękujemy za ten słodki upominek . 
opracowała:Beata Łukasik
 
 

 

    ,,Jak  Wojtek został  strażakiem  w Szkole Filialnej w Turzych Rogach.’’
 
          9 czerwca w naszej szkole pojawili się niecodzienni goście – strażacy z OSP w Turzych Rogach ,,, w poszukiwaniu młodego narybku’’. Zaprezentowali dzieciom sprzęt strażacki , wyposażenie samochodu strażackiego, różne sposoby gaszenia ognia ,kurtynę wodną  mundury  i wyposażenie strażaka . Jednak największą atrakcją była możliwość samodzielnego działania . Strażacy  zorganizowali dla dzieci specjalne ćwiczenia : gaszenie ognia kocem gaśniczym  ,gaśnicą  pianową ,ćwiczenie umiejętności strumieniem wody do celu  oraz włączanie ręcznej syreny alarmowej . Aby zachęcić dzieci do zaszczytnej służby w  OSP strażacy przygotowali dla nich małe  mundury w których uczniowie chętnie pozowali do zdjęć  i uczestniczyli w ,, zawodach –ćwiczeniach’’ .Najlepsi zawodnicy dostali słodkie nagrody . Na zakończenie strażacy przygotowali dla dzieci smaczne kiełbaski z grilla . Zadowolone   i przepełnione wrażeniami dzieci  głośno dziękowały strażakom za tak wspaniałe zajęcia , które dostarczyły im dużo radości , ale też pogłębiły wiedzę na temat pożytecznego zawodu  strażaka ,sposobów gaszenia ognia oraz zachęciły do zaszczytnej służby w Ochotniczej  Straży Pożarnej. 
 opacowała:Beata Łukasik