Search

Information

                    Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 

  W piątek 29.04.2022r.  w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski oraz obejrzeli część artystyczną o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia, którą przygotowali uczniowie klasy 3. Również dzieci z grup przedszkolnych zaprezentowały wierszyki o tematyce patriotycznej. 

opracowała: p. Marta Sujka

Światowy Dzień Ziemi


    
Dnia 22  kwietnia  uczniowie  klasy I pod kierunkiem p. Urszuli Bojar przygotowali apel z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi, na którym zaprezentowali ekologiczne przedstawienie pt."Jak rozweselić Ziemię". Na występ zaproszeni zostali uczniowie klas I- III i przedszkolaki. Ważnym elementem przedstawienia była segregacja śmieci, zachęcano wszystkich - małych i dużych do dbania o środowisko naturalne. Zaprezentowane przedstawienie teatralne uświadomiło oglądającym, że Ziemia to nasz wspólny skarb i wspólnie musimy o nią dbać od najmłodszych lat.

opracowała: p. Urszula Bojar

 

Koło teatralne z wizytą w Strzyżewie

       5 kwietnia 2022 r., korzystając z zaproszenia p. Dyrektora Janusza Kozłowskiego, aktorzy koła teatralnego „Igraszka” z opiekunem i p.Kierownik Beatą Łukasik, pojechali do Zespołu Szkół w Strzyżewie, aby zaprezentować przedstawienie teatralne „Pinokio” swoim rówieśnikom. Również tam przyjęte ono zostało z ogromnym entuzjazmem i wzbudziło zainteresowanie dzieci i ich opiekunów. Zostało nagrodzone brawami, pochwałami i słodkościami. Było to dla nas wszystkich ciekawe, nowe doświadczenie. Dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.

opracowała: p.Renata Turska

Spotkanie wielkanocne

     W przedświąteczną środę, w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Był to czas poświęcony na wspólny śpiew pieśni i piosenek przez dzieci z przedszkola i uczniów oraz nauczycieli i zaproszonych gości. Uczniowie klasy III w swoim wystąpieniu przypomnieli młodszym koleżankom i kolegom znaczenie Wielkiego Tygodnia oraz tradycje wielkanocne. Nie zabrakło symbolicznego dzielenia się jajkiem i złożenia życzeń przez p. Kierownik Beatę Łukasik oraz p. Marię Krasuską.

opracowała: p. Jola Osiak

Szkolny Dzień Teatru

         30 marca 2022 r. aktorzy koła teatralnego „Igraszka” zaprezentowali społeczności szkolnej, przedszkolnej, a także swoim rodzicom, babciom, dziadkom, przedstawienie teatralne „Pinokio”. Swoją obecnością zaszczycili nas również: p. kierownik Beata Łukasik oraz p. dyrektor Janusz Kozłowski. Wydarzenie to zostało przygotowane z okazji Dnia Teatru. W odpowiedniej scenografii,  z użyciem stosownych rekwizytów, strojów, mali aktorzy wcielali się w swoje role, aby przekazać widzom ważne treści o przyjaźni, prawdzie i szczerości. W rolę główną – Pinokia – wcielił się Piotr Trochim, jego tatę – Dżepetto – zagrał Wojciech Domański, dobrą Wróżkę – Katarzyna Kędziora, przyjaznego Świerszcza – Lena Turska, podstępnego lisa i kota – Emilia Kowalska oraz Alicja Kurowska. Kolegami Pinokia w tym przedstawieniu byli: Marta Lipińska, Weronika Siemionek, Zuzanna Gazda, Odeta Świderska, Nikodem Gurdziel, Karol Kucharski, Izabela Mitura. Do Krainy Zabawek chciał zabrać głównego bohatera Knot – w tej roli Jakub Kurowski. Gra aktorska bohaterów przedstawienia zyskała duże uznanie i została nagrodzona brawami, słowami uznania oraz słodkościami.

opracowała: p.Renata Turska

 

filmik(poniższy link) - przedstawienie " Pinokio" w wykonaniu uczniów koła teatralnego " Igraszka"

https://youtu.be/DNljV1Ukd3A